ÇHSDK yıllık toplantısında 12. Beş Yıllık Gelişme Planı”na ağırlık verilecek

ÇHSDK yıllık toplantısında 12. Beş Yıllık Gelişme Planı”na ağırlık verilecek

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 11. Ulusal Komitesi 4. Toplantısı, yarın ( 3 Mart ) Beijing’de başlayacak.

Toplantının sözcüsü Zhao Qizheng, toplantının görevlerinin başında “12. Beş Yıllık Gelişme Planı”nın hazırlanması ve uygulanması için öneri geliştirilmesi ve bu önerilerin toplanması olduğunu belirtti.

Zhao Qizheng bugün (2 Mart) düzenlenen basın toplantısında, “12. Beş Yıllık Gelişme Planı”nın uygulanacağı 2011-2015 döneminin, Çin’de orta halli refah toplumunun inşasında çok önemli bir rol oynayacağına dikkat çekti.

Sözcü, ÇHSDK’nin en önemli görevlerinin “12. Beş Yıllık Gelişme Planı”nın hazırlanması için öneri üretilmesi, fikir ve görüşlerin toplanması olduğuna dikkat çekti.

Sözcü, “12. Beş Yıllık Gelişme Planı”nın uygulanması için araştırmaları yoğunlaştırarak ekonomik ve toplumsal gelişmenin çok yönlü, dengeli ve sürdürülebilir olmasını sağlayacaklarını vurguladı.

Yarın saat 15:00’te başlayacak ÇHSDK 11. Ulusal Komitesi 4. Toplantısı’nda ÇHSDK Ulusal Komitesi Başkanı Jia Qinglin, çalışma raporunu sunacak. Toplantı, Çin Uluslararası Radyosu’nda canlı olarak Çince ve İngilizce yayınlanacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: