He Yafei’den İşbirliği Çağrısı

He Yafei’den İşbirliği Çağrısı

Cenevre’deki BM Ofisi ve İsviçre’deki diğer uluslararası örgütler nezdindeki Çin Temsilcisi Büyükelçi He Yafei, uluslararası toplumu işbirliği yaparak küresel eğitim alanında karşı karşıya kalınan meydan okumalarla mücadele etmeye ve bu alanında belirlenen uluslararası hedeflere ulaşılmasını sağlamaya çağırdı.

He Yafei, Cenevre’de dün (6 Temmuz) yaptığı konuşmada, günümüzde küresel eğitimin bütçe eksikliği ve öğretmen yetersizliği gibi ciddi meydan okumalarla karşı karşıya bulunduğunu söyledi. HeYafei ekonomik kriz, gıda güvenliği ve çeşitli bölgelerdeki silahlı çatışmaların farklı ülkelerdeki eğitim çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

He Yafei ayrıca, Çin’in şu anda 260 milyon öğrencisiyle dünyadaki en yaygın eğitim sistemini oluşturduğunu belirterek, ilköğretimi yaygınlaştırma çalışmalarının erkenden başlatılması, yoksul ve aç nüfusun yarıya indirilmesi ve çocuk ölümleri oranın düşürülmesi gibi Binyıl Gelişme Hedefleri arasında bulunan hedeflere ulaştığını kaydetti.

He, Çin hükümetinin uluslararası toplumla beraber eğitim davalarının gelişmesini tüm olanaklarla hızlandırmaya, eğitim alanında uluslararası hedeflerin gerçekleştirilmesi için yılmadan çaba harcamaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: