Depremde Ölen veya Yaralanan Çin Vatandaşı Yok

Depremde Ölen veya Yaralanan Çin Vatandaşı Yok

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jiang Yu, Japonya’da meydana gelen şiddetli deprem ve tsunamide herhangi bir Çin vatandaşının öldüğüne veya yaralandığına ilişkin bilginin gelmediğini bildirdi.

Jiang Yu, Çin Dışişleri Bakanlığı ve Japonya’daki Çin Büyükelçiliği’nin, bu ülkede yaşayan Çin vatandaşları arasında ölen veya yaralanan olup olmadığını araştırmaya devam edeceklerini söyledi.

Sözcü Jiang, bugün (13 Mart) yaptığı açıklamada, Japonya’da şiddetli depremin meydana gelmesinden sonra, bu ülkedeki Çin vatandaşlarının can güvenliğine büyük ilgi gösteren Çin Komünist Partisi ve devlet liderlerinin, gerekli düzenlemeleri derhal ikmal ettiğini anlattı.

Çin Dışişleri Bakanlığı ve Japonya’daki Çin Büyükelçiliği, acil müdahale mekanizmasını harekete geçerek Çin vatandaşlarının güvenliğiyle ilgili bilgi edinmek için afet bölgelerine bir ekip gönderdi ve günde 24 saat hizmet verecek bir acil yardım hattı açtı.

Çin turizm kuruluşlarından alınan veriler, Japonya’da bugün saat 12:00’ye kadar 189 turist grubuna dahil toplam 4 bin 683 Çin vatandaşının bulunduğunu ve aralarında depremde ölen veya yaralanan kimse bulunmadığını göseriyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: