Çin Savunma Bakanı Liang Guanglie Singapur’da

Çin Savunma Bakanı Liang Guanglie Singapur’da

Çin Devlet Müşaviri ve Savunma Bakanı Liang Guanglie, 3 – 5 Haziran tarihleri arasında Singapur’da yapılacak olan 2011 Shangri-La Diyalog toplantısında katılacak.

Liang Guanglie, bu toplantıda “Uluslararası Güvenlik İşbirliğinde Çin” başlıklı bir konuşma sunacak. Liang, ABD Savunma Bakanı Robert Gates dahil olmak üzere birçok ülkenin savunma bakanlarıyla ikili görüşmelerde bulunacak.

Çin Savunma Bakanlığı tarafından bugün (1 Haziran) Beijing’de düzenlenen brifingde, Liang Guanglie’nin bulunacağı temas ve ziyaretleri hakkında bilgi verildi. Buna göre, Savunma Bakanı Liang başkanlığındaki heyet, toplantıda Çin’in savunma amaçlı askeri politikası ile bölgesel savunma alanındaki işbirliğine ilişkin görüşlerini belirtecek. Liang ayrıca, bölgesel güvenlik konulu tartışmalara da katılacak. Çin heyeti, aynı zamanda, Çin silahlı kuvvetlerinin uluslararası barış koruma, afet kurtarma ve deniz korsanlığıyla mücadele gibi alanlardaki düşüncelerini de aktaracak ve uygulamalar hakkında bilgiler verecek.

Shangri-La Diyalogu, Asya-Pasifik bölgesinde güvenlik alanındaki en geniş katılımlı ve en yüksek düzeyli diyalog mekanizmalarından biri olarak kabul görülüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: