Çin-Avrasya Fuarı’nda Geri Sayım

Çin-Avrasya Fuarı’nda Geri Sayım

1. Çin-Avrasya Fuarı 1-5 Eylül 2011 tarihleri arasında Xinjiang’ın mekezi Urumçi’de yapılacak. Fuara 100 gün kala, bugün törenle geri sayım başlatıldı.

Urumçi kenti Meydanı’nda yapılan törene kentteki çeşitli çevrelerden şahsiyetler ile halk katıldı. Fuarın hazırlık çalışması da son aşamasına girdi. Fuar bölgesindeki pavyonların inşaatı, katılım sağlanması, güvenlik, reklam ve kentte çevre ıslahı gibi çalışmalar hızlandırıldı.

Çin Komünist Partisi Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Daimi Komitesi Üyesi Hu Wei bugün Beijing’de düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı basın açıklamasında, fuarı organize eden Xinjiang’ın fuardan büyük yarar sağlayacağını söyledi. Hu Wei, Çin-Avrasya Fuarı’nın düzenlenmesinin, Xinjiang’da atılımları hızlandırmak için önemli bir itici güç oluşturduğuna işaret etti. Fuarla dünyaya Xinjiang’daki dışa açılma ve gelişme seviyesinin yanı sıra, bölgedeki özgüvenin ve uyumun da gösterileceğini anlatan Hu Wei, ayrıca fuarın daha fazla insanın Xinjiang’ı tanıması, Xinjianglıların da dünyayı tanıması için olanaklar sağlayacağını kaydetti. Hu, fuar sayesinde Xinjiang’ın, ülkenin iç kesimindeki şirketler ve komşu ülkelerden yabancı işletmelerle işbirliğini de sağlayacağını da ifade etti.

Xinjiang’da 19 dönem düzenlenen Urumçi Dış Ekonomi ve Ticaret Fuarı, 2011 yılında Çin-Avrasya Fuarı adını alarak düzeyi yükseltildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: