Chen Bingde ve Mike Mullen Görüştü

Chen Bingde ve Mike Mullen Görüştü

Çin Merkezi Askeri Komisyonu üyesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Chen Bingde, ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen ile bugün Beijing’de görüşmelerde bulundu. Görüşmelerde, uluslararası ve bölgesel güvenlik durumları ile iki ülkeyi ilgilendiren problemler ele alındı.

Orgeneral Chen Bingde’nın davetlisi olarak Beijing’de bulunan ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen ve beraberindeki askeri heyetin ziyareti dört gün süreceği bildirildi. Dün Çin Halk Kurtuluş Ordusu II.Topçu Komutanlığı’nı ziyaret eden Mike Mullen, Orgeneral Jing Zhiyuan’la bir araya geldi. Mullen, görüşmede Çin’le nükleer platformda işbirliğini güçlendirmek istediklerini dile getirdi.

Beijing’in ardından Shandong ve Zhejiang eyaletlerine de gidecek olan Oramiral Mullen ve beraberindeki heyet, Çin Halk Kurtuluş Ordusu kara, hava ve deniz kuvvetlerine bağlı askeri birliklerde ziyaretlerde bulunacak.

Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından daha önce yapılan bir açıklamada, ziyaretlerin Çin’in ABD ordusuyla ilişkilerin geliştirilmesindeki pozitif tavrını ve samimiyetini gösterdiği açıklanmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: