İspanya Vizesi

İspanya Vizesi

İspanya İçin Vize Kaç Günde Alınır ?
İspanya Konsolosluğu randevu usulü ile çalıştığı için, önceden arayıp randevu almanız gereklidir. Vizenin alınma süresi, alış amacınıza ve aciliyetine göre, Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Turist Vizesinin alınması yaklaşık 5 gün sürerken, Ziyaretçi Vizesi 14 güne kadar sürebilir. Pasaportunuzda önceden almış olduğunuz bir Schengen Vizesi varsa, İspanya Vize İşlemleri niz daha da kolaylaşabilir. İspanya Konsolosluğu’nun çalışma saatlerinin kısıtlı olduğunu da düşünürsek, vize başvuru randevusunu oldukça erken almanızda fayda vardır. Randevuya giderken evraklarınızın tam olduğundan ve saatinde görüşmeye gittiğinizden emin olun.

İspanya Vizesi İçin Ne Tür Evraklar Gereklidir ?
İspanya’ya gitmek için Ticari Vize, Turistik Vize, Emekli Vizesi, Ev Hanımı Vizesi, Öğrenci Vizesi, Çalışma Vizesi, Oturma Vizesi evlilik vizesi vs. alınabilir. Tüm bu vizeler için farklı evraklar istenmektedir. Örn : İspanya Vize Formu …

Ticari Vize, Çalışan Kişi İşveren Vize Başvurusu
Genellikle 3-4 iş günü süren ispanya Ticari seyahat Vize Başvuruları için görüşmeye giderken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar arasında: Vize bitiş tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport; imzalı ve tam doldurulmuş başvuru formu; İki adet arka fonu beyaz ve uygun ölçülerde vesikalık fotoğraf; Şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi fotokopileri; Antetli kağıda yazılmış dilekçe; Banka hesapları; Otel ve uçak rezervasyonu; 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortası; Ticari bir ziyaret olacaksa Onaylı Ticari Davetiye gerekmektedir.
Çalişan Kişi ve İşveren Vizesi için istenen evraklar da Ticari Vize başvurusunda istenen evraklarla aynıdır, ilave olarak SSK belgeleri gerekmektedir.

İSPANYA Turist Vizesi Nasıl Alınır ?
ispanya Turist Vizesi için istenen evraklar: Vize bitiş tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport; imzalı ve tam doldurulmuş başvuru formu; İki adet arka fonu beyaz ve uygun ölçülerde vesikalık fotoğraf; Şirket sahibi ise şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi fotokopileri; Antetli kağıda şirket garanti izin yazısı; ; Çalışan ise SSK belgesi Dilekçe; Banka hesapları; Otel ve uçak rezervasyonu; 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortası; Arkadaş, akraba ziyareti yapılacaksa davetiye yazısı (onaylı) gerekmektedir. Bu vize başvurusu da yaklaşık 3-4 gün sürmektedir. Ancak erken başvurmakta fayda var.

Diğer Vize Başvuru işlemleri
Tüm vizeler için ortak istenen evraklar: İmzalanmış ve tam doldurulmuş başvuru formu ; 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf; Konsolosluğun dikkatine yazılmış dilekçe; 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası; Otel ve uçak rezervasyonu; Banka hesap cüzdanı; Vize bitiminden sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport; Varsa kredi kartı fotokopileridir.

Emekli Vizesi için bunlara ilave olarak: Emeklilik cüzdanı fotokopisi; Varsa gayrimenkul tapularının fotokopileri; Otelde kalınmayacaksa, isme yazılmış davetiye gereklidir.
Ev Hanımı Vizesi için ortak belgelere ilave olarak: Varsa gayrimenkul tapularının fotokopileri; Otelde kalınmayacaksa isme yazılmış davetiye; Gidecek kişinin eşi çalışıyorsa eşinin şirket evrakları gerekmektedir.

Evlilik Vizesi almak için: ilişkinizin durumunu kanıtlayan belgelerle görüşmeye gitmelisiniz (resimler, mesajlar, e-postalar, eşinizin pasaport fotokopisi )
İspanya Öğrenci Vizesi için ortak belgelere ilave olarak:
Öğrencinin anne veya babası tarafından Konsolosluğa yazılmış dilekçe; Öğrenim amaçlı başvurularda eğitim göreceğiniz okuldan alınmış okul kayıt belgeleri; Öğrenci olduğunuzu kanıtlayan öğrenci belgesi; Öğrenciyi finanse edecek kişilerin gelir ve tapu belgeleri; Otelde kalınmayacaksa isme yazılmış davetiye mektubu gerekmektedir.

İspanya Vizesi Mülakatına Hazırlıklı Gidin
Oldukça kısa çalışma saatleri olan İspanya Konsolosluğu mülakatına zamanında ve tüm evraklar hazır bir şekilde gitmeniz gerekmektedir. Mülakatı İspanyolca ya da Türkçe yapabilirsiniz. Sorulacak sorular genellikle neden gittiğiniz, nereleri gezeceğiniz ve nerelerde kalacağınızla ilgilidir. Bu sorulara kısa ve çelişkisiz cevap vermeniz gereklidir. Sıcak kanlı ancak oldukça hızlı konuşan bu görevlilerin konuşmalarında anlamadığınız şeyleri tekrarlamalarını istemelisiniz.
Başvurunuzun reddedilmesi halinde size yazılı bir açıklama yapılacaktır. Bu açıklamaya göre belgelerde bir yanlışlık yaptıysanız, bu belgeleri düzeltip en kısa zamanda tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Konsolosluk için uygunsa bu başvuru ertesi gün bile yapılabilir.

İspanya Vizesi Başvuru Formu
Formu indirmek için tıklayınız.
Adobe PDF Reader yazılımı, bu formu bilgisayarınızda görüntülemek için gereklidir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: