Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Ticari Amaçlı Vize
Konsolosluk randevu sistemi ile çalışmaktadır.
Daha önce pasaportunda schengen vizesi olmayan yolcularımızın şahsen müracat etmeleri gerekmektedir.
1. Vize müracaatı esnasında en az 6 ay geçerli, vize için boş sayfası olan pasaport
2. Seyahat edecek şahıs için eksiksiz, okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve seyahat edecek şahıs tarafından bizzat imzalanmış başvuru formu. Beraber seyahat edecek ve reşit olmayan her çocuk için de ayrı form doldurulması gerekmektedir.
3. 2 Adet biyometrik fotoğraf. (en fazla 6 ay önce çekilmiş, retuş edilmemiş, bilgisayardan basılmamış ve kontrastı belirgin olmalı) – resimlerden bir tanesi vize başvuru formunda belirtilen bölüme zımbalanacak, diğeri ise pasaporta ataçlanacak.
4. Garanti yazısı – işveren tarafından verilecek olan bu yazıda, müracaatçının işyerindeki konumu, vizenin hangi tarihler arasında istenildiği, müracaatçının hangi amaçla seyahat edeceği, Almanya’da bulunan hangi şirkete/fuara gideceği ve vizenin bitiminden önce döneceği belirtilmesi gerekmektedir. Bu yazı orjinal ve şirketin imza yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır.
5. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
6. Faaliyet belgesi fotokopisi (müracaattan en fazla 6 ay öncesine ait)
7. Şirketin Vergi Levhası fotokopisi(2005-2006 yılı işlenmiş olmalıdır)
8. Ticari Sicil Gazetesi’nin şirketi ilgilendiren kısmı
9. Vize isteyen şahıs Şirkette çalışan ise SSK işe giriş bildirgesi ve SSK hizmet dökümü.
10. Almanya’da bulunan ve ziyaret edilecek olan şirketin davetiye yazısı – müracaatçının adına hitaben (davet eden şirketin ismi ve açık adresi belirtilecek), orjinal veya faks fotokopisi olarak. Gerekliği takdirde Almanya daki firmalar ile olan ticari faturlalar ve gümrük belgeleri ibraz edilmelidir.
11. Pasaport yeni verilmiş ise, Pasaport Şubesinden protokol ve eski orjinal pasaportlar
12. Vize müracaatı esnasında yanlış bilgi vermenin sonuçları hakkında taahhütname (taahhütname vize müracaat forumu ile birlikte verilmektedir)
13. Seyahat Sağlık Sigortası (En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır)

Yukarıda sıralanan tüm belgelerin getirilmesi, size otomatikman vize verileceği anlamına gelmediği özellikle belirtilmektedir. Gerekli görüldüğü takdirde, başka belgelerin getirilmesi de istenilebilir.

Konsolosluk Pasaportların iade işlemini UPS kargo şirketi ile yapmaktadır.Vize bölümü iç avlusunda bulunan UPS servisi pasaportunuzun kaydını yaptıktan sonra size pasaportunuzu ve kargo zarfınızı iade edecektir.Bu zarfı hazırladığınız evrakların arasına koymayı lütfen unutmayınız.

Almanya Konsolosluğu Doktor ve Avukatlardan Ticari olarak müracat almamaktadır.Bu kişiler Turistik bölümden randevu alıp şahsen müracat etmek zorundadırlar.

Hazırlanan evraklarda eksiklik olması tekrar randevu almanızı gerektirecek ve zaman kaybına neden olacaktır.
Vize işlem süresi pasaportunuz konsolosluğa işleme girdikten sonra 2 iş günü sürmektedir.(Bu süre konsolosluk tarafından uzatılabilir)
Acentamız sizinle ve konsolosluklarla aranızda sadece aracı bir kurumdur.Vize verilmemesi yada reddi halinde acentamız sorumlu değildir.
Turlarımıza katılacak yolculularımızın her ülke için ayrı ayrı evraklar hazırlaması gerekmektedir.
Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.

Örnek Almanya Vize Başvuru Formu
Formu indirmek için tıklayınız.
Adobe PDF Reader yazılımı, bu formu bilgisayarınızda görüntülemek için gereklidir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: