Çin Vize

Çin Vize

Çin Vize İşlemleri
hakkında ihtiyacınız olan bütün bilgilere Çin Vize sayfamızdan erişebilirsiniz. Kurumsal ve/veya kişisel Çin Halk Cumhuriyeti seyahatlerinizde kullanacağınız farklı 13 Çin Vize türü için gerekli belgelerine, Çin Vizesi Başvuru Formlarına, Çin Vizesi için gerekli fotoğraf özellikleri ve ölçülerine, Çin Vizesi Belediye ve Şirket Davetiye örneklere, Çin Vizesi Ücretleri hakkında bilgilere aşağıda bulunan bağlantılarla erişebilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti, Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vizesiz olarak Çin’i ziyaret edebilirler.

İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Yalova, Kırklareli, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Burdur, Isparta, Uşak, Denizli ve Antalya şehirleri, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun yetki sınırlarında olup, bu şehirlerden yapılan başvurular, İstanbul Başkonsolosluğunda; diğer şehirlerden yapılan Çin Vize başvuruları ise Çin Ankara Büyük Elçiliği’nde yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti‘nin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulamış olduğu Çin Vize türleri ve başvuru şartlarını aşağıda bulabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email