Hong Kong

Hong Kong

hong_kong_genel02.jpg

Hong-kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan meydana gelmiştir. Eskiden basit bir balıkçı köyü olan Hong Kong, şimdilerde doğu ile batıyı buluşturan, dünyanın en kozmopolitik şehirlerinden biri haline gelmiştir.

Hong-Kong, yaklaşık 150 yıl suren Ingiliz egemenliğinden, 1996 yılında yapılan anlaşmalar sonrasında Çin’e geri verildi.

Adalardan oluşan şehir, sahip olduğu düzlüklere, denizin doldurulması ile ulaşmıştır. Hong-Kong’da tropikal muson iklimi hakimdir. Sıcaklık ortalaması yazın 28°C, kışın ise 15°C’dir. Yağışlar genellikle haziran ve eylül ayları arasında görülür. Yaz aylarında çok büyük zararlar yapan tayfunlar olur. Ticaret şehri olmanın yanısıra, tarihi ve kültürel yapısı ile dikkat çekmektedir.

Hong KongOcean Park

Aberdeen ile Repulse koyunun arasında yer alan Ocean Park Güneydoğu Asya’nın en büyük marine- eğlence parklarından biridir. 40’ın üzerinde aktiviteye sahip bu parkta mutlaka kendinize uygun bir şey bulacaksınız.

Victoria – Taipin Tepesi
Deniz seviyesinden 554 m yükseklikte bulunan bu yer Hong Kong’un en yüksek noktasıdır. Taipin tepesi tüm Hong Kong’u ayaklarınıza seren eşsiz bir manzaraya sahiptir. Buraya ulaşım tramvayla ya da dağ yolundan olmaktadır. Ziyaretçiler çoğunlukla tramvayı tercih etmektedirler ve bugüne kadar hiçbir kaza yaşanmamıştır.

Tsim Sha Tsui
Alışveriş cenneti olarak bilinen Tsim Sha, Kowloon yarımadasında bulunmaktadır. Alışveriş yapabileceğiniz bir çok mağaza, restoran ve kafe-barları burada bulabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: