Çin Ticaret

Çin Ticaret

Dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi Çin’in yaklaşık dört bin yıl geriye uzanan bir kültürel geçmişi var.

Günümüz medeniyetinin temel taşlarını oluşturan kağıt, barut, pusula ve matbaacılık gibi pek çok buluşun kökenleri Çin’e dayanıyor.

Çin’in bölgede etkisi, askeri alandan çok ekonomi üzerinde kendisini hissettiriyor.

2001 yılının Aralık ayında, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Dünya Ticaret Örgütü’yle 15 yıldır sürdürdüğü üyelik müzakereleri tamamlanmış ve hükümet, başta ticaret rejimi olmak üzere ekonomide çeşitli yapısal değişikliklere gideceği ve uluslararası ticaret kurallarına uyumlu hareket edeceğinin sözünü vermiştir. Hemen ertesinde yıllardır sinyalleri verilen yüksek büyüme hızı gelmiş, ticaret hacimlerinde rekorlar kırılmış, uluslararası doğrudan yatırımların en cazip çekim merkezi ÇHC olmuştur.

Satın alma paritesine göre hesaplandığında dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan ÇHC’nin normal şartlar altında 20 sene içerisinde bu sıralamada birinci sıraya yükselmesi öngörülmektedir.

Çin’de doğru yerde, doğru zamanda değerlendirilen fırsatlarla geçtiğimiz yıllarda bir çok başarı öyküsü oluşmuştur. 1990’lı yılların sonunda başlayan ve 2000’li yıllarda iyice hız kazanan bu hareketlenmede Türkler’inde yer alması kaçınılmazdı. Şirketimiz Çin’deki tüm ticari faaliyetlerinizde yanınızda iş ortağınız olmaya hazırdır.

İşbirlikleri
Türkiye Cumhuriyeti ve Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortak amaç doğrultusunda birbirleriyle uyum içerisinde hareket edebileceğini düşündüğümüz farklı kurum, firma veya şahısların ortak paydalarda buluşturulup biraraya getiriyoruz. Türk şirketlerinin Çin şirketleriyle ortak üretim yapıp dünya markalarıyla rekabet edebilir konuma gelmeleri ve Çin şirketlerinin Türk şirketleri aracılığıyla Rusya, Balkan, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında daha etkili olabilmesi için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: