Klasik Çin ve Hong Kong

Klasik Çin ve Hong Kong

Pekin, Guilin, Shangai, Hong Kong – 10 Gece / 11 Gün

1. Gün – ISTANBUL / PEKIN
Türk Hava Yollarına ait TK 20 ile Pekin ‘e hareket. Geceleme ve aksam yemeği uçakta.

2. Gün PEKİN (BEIJING)
Saat 14:20 ‘de Pekin’e varış , pasaport ve bagaj islemlerinden sonra otele transfer. Otele giriş ve dinlenmek için serbest zaman

3. Gün PEKİN (BEIJING)
Turumuzun başlangıcında konforlu araçlarımızla sabah erken otelinizden hareket ediyor ve Badaling bölgesinde yer alan kalıntılara doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuktan sonra duvara varıyor ve biraz merdiven çıkarak bu muhteşem Seddi boyunca bir süre yürüyoruz. Yörede yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından 500 yıllık tarihi olan ve çok iyi korunmuş Ming Mezarları’nı geziyoruz. Dönüş yolunda Çin’e özgü el sanatlarının satıldığı bir galeriden alışveriş imkânı bulacağız. Akşam otelinize geri dönüş.

4. Gün PEKİN (BEIJING)
Sabah otelden alınış ve Yasak Şehir’e hareket. Dünyanın beş yüz yıldan eski en büyük sarayı olan Yasak Şehir’de yaklaşık iki saat boyunca geniş avluları, merasim alanları, imparatorluk tahtının bulunduğu Kutsal Salonu ve yüzlerce odaların iç içe girdiği haremi gördükten sonra, dünyanın en zengin saat koleksiyonu olan İmparatorluk Saat Galerisi’ni geziyor ve Cennet Tapınağı’na hareket ediyoruz. Bu eski mabette bir saat zaman geçiriyoruz. Çin ve uluslararası lezzetlerden oluşan açık büfe öğlen yemeğinden sonra Yazlık Saray’a hareket ediyoruz. Muhteşem bahçeleri ile ünlü sarayı geziyor ve turumuzu ipek pazarı ile sonlandırıyoruz. Tur bitiminde otele dönüş.

5. Gün PEKIN – XIAN
Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer ve XIAN’a hareket, XIAN’a varış, otelinize transfer, yerleşme. Öğle yemeğinden sonra; İpek yolunun en önemli merkezlerinden ve 11 Çin hanedanının yaşadığı XIAN şehir turu. Görülecek yerler arasında İmparator QIN SHI HUANG’ in mozolesinin bulunduğu, 2000 yıl önce olen İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 askerin (Terracotta savascilari ve bronz atli arabalar) birebir boyutlardaki heykelleri. Geceleme otelinizde

6. Gün XIAN – GUILIN
Sabah kahvaltısından sonra panoramik Sehir turu. Öğleden sonra havalimanına transfer ve Gulin’e hareket. Otelinize transfer ve yerleşme.

7. Gün GUILIN
Sabah kahvaltısından sonra Li Nehri tekne turu. Öğle yemeği teknede alinacaktir. Öglenden sonra The Reed Flute Cave magarasinin gezilmesi. Geceleme otelinizde

8. Gün GUILIN / SHANGAI
Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer ve Shangai’ye hareket. Şehre varışta şehir turu. Jade Budha Tapınağı, Bund bölgesi, görülecek yerler arasındadir. Geceleme otelinizde.

9. Gün SHANGAI
Sabah kahvaltısından sonra Shanghai Televizyon Kulesi’ ne çıkış, Yu Bahceleri ve Eski Sehir’ de alışveriş molası. Geceleme otelinizde.

10. Gün SHANGAI / HONG KONG
Sabah kahvaltısından sonra Hong Kong’a gitmek için havalimanına transfer. Otele transfer ve geceleme.

11. Gün HONG KONG / ISTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra Victoria Tepesi, Tsim Sha Tsui ve Ocean Park’ı içeren şehir turu. Turdan sonra havalimanına transfer ve Istanbul’a geri dönüş.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: