Çin’in Keşfi

Çin’in Keşfi

Pekin, Xian, Yangtze Nehri, Shangai – 12 Gece / 13 gün

1. Gün  İSTANBUL – PEKİN YOLCULUĞU
Türk Hava Yollarının 23:20 uçağı ile Pekin’e hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta geçiyor.

2. Gün PEKİN (BEIJING)
Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’e varışımızın ardından alanda yerel rehber tarafından karşılanıyor ve konaklayacağımız otele transfer oluyoruz. Kayıt işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda birlikte alıyoruz.

3. Gün PEKİN (BEIJING)
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak özel otobüsümüzle Pekin şehir gezimizi yapıyoruz. Kapsamlı şehir gezimiz; Tiananmen Meydanı, Yasak Şehir, Yazlık Saray gibi şehrin zengin imparatorluk tarihini yansıtan örnekleri kapsıyor. Öğle yemeğimizi yerel restoranda beraber alıyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizde ünlü Pekin ördeğinin tadına bakıyoruz.

4. Gün PEKİN (BEIJING)
Sabah kahvaltı sonrası tam gün öğle yemekli Çin Seddi ve Cennet Tapınağı gezimiz için otelden özel otobüsümüzle hareket ediyoruz. 2000 yıl önce yapılmış olan yaklaşık 4000 mil uzunluğundaki uzaydan görülebilen tek insan yapımı olan efsanevi surları ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz.

5. Gün PEKİN – (BEIJING) –  XİAN
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Xian’a hareket ediyoruz. İpek yolunun en önemli merkezlerinden biri olan ve 11 Çin Hanedanının yaşadığı öğle yemekli Xian şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda Bu turumuzda Big Wild Goose Pagoda ve City Wall göreceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Tang Dynasty show eşliğinde alıyoruz.

6. Gün XİAN
Sabah kahvaltımızın ardından öğle yemekli Xian turumuza devam ediyruz. İlk Çin İmparatoru Qin Shi Huang’ın mozolesinin bulunduğu 2000 yıl önce ölen İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6000 askerin (Terra Cotta Savaşçıları) bire bir boyutlardaki heykellerini görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

7. Gün XİAN – CHONGQİNG – YANGTZE NEHRİ
Sabah kahvaltımızdan sonra otelden ayrılarak havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Chongqing’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız öğle yemekli Chongqing şehir turumuz esnasında Chongqing Grand Hall, Eling Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından limana transfer oluyor ve deluxe Yangtze Nehir gemimize yerleşiyoruz. Bu gemi turumuz boyunca göreceğimiz yerler 3 sene sonra baraj sularının altında kalacağı için bu güzellikleri görebilen nadir insanlardan biri olacağız. Akşam yemeğimizi gemide alıyoruz

8. Gün YANGTZE NEHRİ
Sabah kahvaltımızın ardından Fengdu turumuzu yapıyoruz. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemide alıyoruz.

9. Gün YANGTZE NEHRİ
Sabah Qutang ve Wu Boğazlarından geçiyor ardından Shennong Irmağında küçük teknelerle geziyoruz. Öğleden sonra muhteşem manzaraları eşliğinde Üç Boğazdan ve Xiling doğu kıyısından geçiyoruz. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemide alıyoruz.

10. Gün YANGTZE NEHRİ – YİCHANG – SHANGHAİ
Sabah dünyanın en büyük Üç Boğazlar Hidrosantralini geziyoruz. Öğle saatlerinde Yangtze kıyılarında bulunan Yichang’a varıyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından havalimanına transfer oluyoruz. Çin Hava Yolları ile Doğu’nun Paris’i olarak bilinen dünyanın en büyük şehirlerinden ve Çin’in ticaret ve eğitim merkezi Shanghai’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası dünyaca ünlü “Çin Akrobasi Show”u izliyoruz.

11. Gün SHANGHAİ
Sabah kahvaltımızın ardından tam gün öğle yemekli Shanghai şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında Ulu Camiiyi, yeşil Buda Tapınağını, Old Quarter’daki Yu Yuan Bahçelerini geziyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gece karanlığı bastığında rengârenk neon ışıklarıyla aydınlatılan “Doğu’nun İncisi”, Huangpu nehrinin diğer yakasında yer alan Waitan bölgesinde yine ışıklarla süslenen gökdelenlerle birlikte modern bir metropol olan Shanghai’in bütün güzelliklerini gözler önüne seriyor.

12. Gün SHANGHAİ – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası Huangpu nehri kıyısında Asya’nın en yüksek, dünyanın ise üçüncü yüksek televizyon kulesi olan “Doğunun İncisi” olarak adlandırılan Televizyon Kulesini ve Nanjing Road alış veriş caddesini ziyaret ediyoruz. Akşam havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

13. Gün İSTANBUL
İstanbul’a vardığımızda bir başka gezimizde tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Print Friendly, PDF & Email
%d blogcu bunu beğendi: